Закупівля електричної енергії через спрощену закупівлю: особливості та нюанси

Ірина Виджак
958
12 Листопада 2021
Закупівля електричної енергії через спрощену закупівлю: особливості та нюанси
958
12 Листопада 2021

У цій статті розглянемо деякі нюанси закупівлі електричної енергії через спрощену закупівлі, зокрема: особливості зазначення інформації в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі; встановлення якісних і технічних характеристик та інших вимог до предмета закупівлі; встановлення очікуваної вартості предмета закупівлі. Сформуємо приклади документів та зробимо доцільні висновки.

Електрична енергія є специфічним товаром, при підготовці до закупівлі якого необхідно окрім вимог Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) враховувати:

  • особливості взаємовідносин споживачів електричної енергії з іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії;
  • особливості процесів постачання електричної енергії;
  • формування ціни на електричну енергію та вимоги нормативно-правових актів, які регулюють взаємовідносини, що виникають під час купівлі-продажу електричної енергії між електропостачальником і споживачем.

Особливості зазначення інформації в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі

Предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з пунктами 21 і 34 частини 1 статті 1 Закону та за показником четвертої цифри Єдиного закупівельного словника. Вибір виду закупівлі залежить від вартісних меж, що визначені статтею 3 Закону. Для визначення коду ДК 021:2015 Єдиного закупівельного словника рекомендуємо користуватися спеціально розробленим інструментом на порталі RADNUK.COM.UA — «Пошук ДК».

Предмет закупівлі електрична енергія визначається за ДК 021:2015: 09310000-5 Електрична енергія. За видом предмета закупівлі електрична енергія є товаром. Придбання цього товару здійснюється разом із закупівлею...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії