Поточні питання закупівлі електроенергії

Сергій Ожерєдов
2610
16 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Поточні питання закупівлі електроенергії
2610
16 Квітня 2020

В світі постійного оновлення законодавства у сфері ринку та публічних закупівель, а також посилення контролю за додержанням встановлених процедур та адміністративної відповідальності за їх порушення шляхом розширення та збільшення штрафних санкцій, прийшов час Замовникам більш ретельно планувати та проводити процедури закупівель товарів та послуг, постачання/надання яких повинно бути безперервним. Однією з таких є потреба у забезпеченні безперервного постачання електричної енергії.

Планування закупівлі

Як відомо, на підставі Закону «Про ринок електричної енергії» 11.12.2018 р. відбулося відокремлення видів діяльності з розподілу та постачання електричної енергії. Тобто послуги з розподілу та постачання електричної енергії надаються окремими суб’єктами господарювання.

Отже, на даний час за Національним класифікатором України ДК 021:2015 (далі – ДК 021:2015) існують два окремих класи предмету закупівлі: 09310000-5 Електрична енергія (електроенергія як товар) та 65310000‑9 Розподіл електричної енергії (послуги з розподілу (передачі) електричної енергії), закупівля яких необхідна для своєчасного безперебійного забезпечення організації електричною енергією. З огляду на це, під час проведення планування закупівлі електроенергії Замовнику необхідно звернути увагу на правильне визначення предмету закупівлі в залежності від потреб Замовника та діючого законодавства.

Розглянемо приклад закупівлі бюджетною організацією електричної енергії річним обсягом споживання 400 000 кВт/год.

Для розрахунків будуть використані ціни, що є актуальними на 01.03.2020 р. для м. Києва.

По-перше, забезпечення...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії