Ринкові консультації з постачальниками електричної енергії, які допоможуть сформувати умови тендерної документації

Ірина Виджак
791
6 Вересня 2021
Ринкові консультації з постачальниками електричної енергії, які допоможуть сформувати умови тендерної документації
791
6 Вересня 2021

У цій публікації з’ясуємо, чому замовникам варто витрачати час та зусилля на проведення ринкових консультацій з постачальниками електричної енергії, та як зробити це максимально ефективно.

Частина 4 статті 4 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) зазначає, що для планування закупівель та підготовки до проведення закупівель замовники можуть проводити попередні ринкові консультації з метою аналізу ринку, у тому числі запитувати й отримувати рекомендації та інформацію від суб’єктів господарювання. Такі рекомендації та інформація можуть використовуватися замовником під час підготовки до проведення закупівлі, якщо вони не призводять до порушення статті 5 цього Закону.

Консультації з ринком можуть проводитися через електронну систему закупівель шляхом надсилання запитань замовником та отримання відповідей від суб’єктів господарювання або шляхом організації відкритих зустрічей з потенційними учасниками. Проведення попередніх ринкових консультацій замовником не вважається участю суб’єктів господарювання у підготовці вимог до тендерної документації.

За допомогою інструменту ринкових консультацій, який передбачений Законом, замовники та учасники отримали можливість двостороннього спілкування на етапі підготовки до проведення закупівель.

Чому такі ринкові консультації не можуть вважатись корупцією, законодавче регулювання цього питання та способи проведення консультацій з ринком детально описані на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Попередні консультації з ринком — нові можливості для замовника...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії