Купуємо електричну енергію з двома послугами однією закупівлею

Микола Павленко
3850
10 Листопада 2020
Купуємо електричну енергію з двома послугами однією закупівлею
3850
10 Листопада 2020

Унаслідок недавніх змін до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та Закону України «Про ринок електричної енергії» ледь не всі замовники країни найближчим часом повинні провести відкриті торги чи спрощену закупівлю для забезпечення потреби в електричній енергії (далі — ЕЕ) на 2021 рік. А деякі з таких замовників вперше купуватимуть електричну енергію через конкурентні закупівлі, а не через переговорну процедуру чи прямий договір. Звісно, таке придбання через конкурентні закупівлі має певні особливості, а тому на деякі з них звернемо увагу в даній публікації.

Відповідно до пункту 34 статті 1 Закону товари — продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому і газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням таких товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

Отже, замовник може купувати електричну енергію (ЕЕ) як товар одразу з двома послугами, пов’язаними з її постачанням, а саме: з послугою передачі та послугою розподілу, звісно, якщо вартість таких послуг у сумі не перевищує вартості ЕЕ як товару. При цьому послуга з передачі обов’язково включається у вартість електричної енергії. У разі включення послуги з розподілу до закупівлі ЕЕ у договорі про закупівлю ЕЕ зазначаємо умову щодо обов’язку постачальника здійснювати...

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії