Коли варто розпочинати закупівлю електричної енергії?

Анна Селютіна
4424
27 Серпня 2021
Коли варто розпочинати закупівлю електричної енергії?
4424
27 Серпня 2021

Закупівля електричної енергії є однією з найбільш актуальних потреб кожного замовника. Для забезпечення своєї потреби замовники мають проводити таку закупівлю щороку, а іноді і декілька разів на рік. Тому в даному матеріалі розберемо, коли варто розпочинати закупівлю електричної енергії та чому.

Конкуренція на ринку електричної енергії

З 01.01.2021 замовникам, які є непобутовими споживачами, заборонено закуповувати електричну енергію у постачальників універсальних послуг. Винятком є малі непобутові споживачі. Згідно з пунктом 42 частини 1 статті 1 Закону України «Про ринок електричної енергії» малий непобутовий споживач — споживач, який не є побутовим споживачем і купує електричну енергію для власного споживання, електроустановки якого приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 50 кВт.

Але варто зазначити, що придбання електричної енергії у постачальника універсальних послуг є правом замовника (малого непобутового споживача), а не обов’язком. Крім цього, таке придбання електричної енергії може порушувати принципи публічних закупівель, викладені у статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме: добросовісна конкуренція серед учасників, максимальна економія, ефективність та пропорційність, відкритість та прозорість на всіх стадіях закупівель, недискримінація учасників та рівне ставлення до них, оскільки замовник, замість проведення конкурентної закупівлі, застосовує переговорну процедуру закупівлі або укладає договір без використання електронної системи закупівель.

...
Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії