Доповнено постанову Кабміну від 20.03.2020 № 225

Анна Селютіна
2222
1 Квітня 2021
Доповнено постанову Кабміну від 20.03.2020 № 225
2222
1 Квітня 2021

Кабінет Міністрів України прийняв чергову постанову від 31.03.2021 № 272 «Про внесення зміни до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» (далі — Постанова № 272). Постанова № 272 введена в дію 01.04.2021.

Так, Постановою № 272 внесено зміни в частині доповнення переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 «Деякі питання закупівлі товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України» (далі — Постанова № 225), а саме: доповнивши розділ «Роботи та послуги» абзацом такого змісту:

«Постачання (продаж) електричної енергії постачальниками універсальних послуг бюджетним установам за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території».

Важливо! Постанова № 272 діє протягом 60 календарних днів з дня її опублікування. Оскільки 01.04.2021 Постанову № 272 опубліковано в «Урядовому кур’єрі»  № 62, вона діє до 31.05.2021 включно.

Дана постанова прийнята на численні звернення замовників, які не встигли вчасно обрати постачальника. НКРЕКП, як регулятор, повідомив: «У відповідь на численні звернення споживачів електричної енергії НКРЕКП повідомляє, що Кабінет Міністрів України включив постачання електричної енергії постачальникам універсальних послуг бюджетним установам, за ціною, що не перевищує ціну універсальної послуги для малих непобутових споживачів (з урахуванням послуг з передачі та розподілу) на відповідній території до переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19) на території України, затвердженого Постановою № 225.

НКРЕКП вітає внесення таких змін, оскільки вони спрямовані на захист прав споживачів електричної енергії. Зокрема, бюджетні установи, в тому числі лікарні, які не встигли обрати електропостачальника і у яких 01.04.2021 завершується термін постачання електричної енергії від постачальника “останньої надії”, продовжуватимуть отримувати електроенергію без перебоїв.».

Отже, замовники, які з певних причин не встигли вибрати постачальника електричної енергії, мають право укласти договір без використання електронної системи закупівель з постачальником універсальних послуг. Варто зауважити, що Постанова № 225, зокрема, визначає правила проведення замовником закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України.

Як проводити закупівлі з ознакою COVID-19, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Алгоритм проведення закупівель COVID-19».

Електрична енергія

Публікації, тематикою яких є особливості закупівель електричної енергії