Нагальна потреба у зв’язку з розірванням договору про закупівлю з вини учасника

Тетяна Мішта
552
10 Листопада 2021
Нагальна потреба у зв’язку з розірванням договору про закупівлю з вини учасника
552
10 Листопада 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Якщо договір про закупівлю було продовжено на 20 % на підставі частини 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) і його розірвано з вини учасника, то чи може замовник застосувати переговорну процедуру закупівлі на підставі того, що в замовника виникла нагальна потреба за предметом закупівлі розірваного договору про закупівлю?

Якщо так, то від якої суми відраховується 20 % — від суми договору про закупівлю + 20 % продовженого договору про закупівлю чи від суми, на яку було укладено договір про закупівлю з урахуванням додаткових угод, які було укладено до кінця попереднього року (без урахування 20 %, на які було продовжено дію договору про закупівлю)?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Законом встановлено, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків, зокрема, зміни умов у зв’язку із застосуванням положень частини 6 статті 41 Закону, згідно з якими дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі на початку наступного року, в обсязі, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році, якщо видатки на досягнення...
Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель