Кому має бути підзвітною уповноважена особа?

Катерина Плашенко
761
17 Червня 2022
Кому має бути підзвітною уповноважена особа?
761
17 Червня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Доброго дня! Скажіть, будь ласка, кому має бути підзвітною уповноважена особа — начальнику відділу матеріально-технічного забезпечення чи керівнику установи?

Відповідь експерта.

  • Вітаю. Уповноважена особа (особи) — це службова (посадова) чи інша особа, що є працівником замовника і визначена відповідальною за організацію та проведення процедур закупівлі / спрощених закупівель згідно з цим Законом на підставі власного розпорядчого рішення замовника або трудового договору (контракту) (пункт 35 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)).

Засади діяльності уповноваженої особи, її права, обов’язки та відповідальність визначають у Положенні про уповноважену особу замовника. Користуйтеся зразком такого положення, який є на порталі RADNUK.COM.UAПоложення про уповноважену особу зі змінами.

Звісно, краще, коли уповноважена особа підпорядкована безпосередньо керівнику підприємства. Адже уповноважена особа має підтримувати комунікації з усіма структурними підрозділами підприємства, зокрема технічним відділом, фінансово-економічним, відділом матеріального забезпечення тощо. Ба більше, надання уповноваженій особі більш широких повноважень для взаємодії з іншими підрозділами замовника зумовить проведення більш якісних публічних закупівель з додержанням принципів їх здійснення.

Але у будь-якому випадку уповноважена особа діє згідно з внутрішнім регламентом замовника, положенням про уповноважену особу замовника, штатним розписом, умовами трудового договору тощо. Законом чітко...

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель