Чи можна відхилити переможця процедури закупівлі у разі виявлення недостовірної інформації в його тендерній пропозиції?

Тетяна Мішта
426
23 Лютого 2022
Чи можна відхилити переможця процедури закупівлі у разі виявлення недостовірної інформації в його тендерній пропозиції?
426
23 Лютого 2022

Питання читача

  • Просимо надати роз’яснення щодо можливості застосування частини 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» на етапі розгляду тендерних пропозицій / пропозицій учасника.

Відповідь експерта

  • Метою Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) є забезпечення ефективного та прозорого здійснення закупівель, створення конкурентного середовища у сфері публічних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.

Стаття 29 Закону визначає процесрозгляду та оцінки тендерних пропозицій / пропозицій. Так, оцінка тендерних пропозицій / пропозицій проводиться автоматично електронною системою закупівель на основі критеріїв і методики оцінки, зазначених замовником у тендерній документації / оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, шляхом застосування електронного аукціону.

Якщо оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі оприлюднюється відповідно до норм частини 3 статті 10 цього Закону, проводиться оцінка лише тих тендерних пропозицій, що не були відхилені згідно з цим Законом.

При цьому оголошення про проведення конкурентних процедур закупівель у строки, встановлені у частині 1 статті 10 Закону, обов’язково додатково оприлюднюються в електронній системі закупівель англійською мовою, якщо очікувана вартість закупівлі перевищує суму, еквівалентну: для товарів і послуг — 133 тисячам євро, для робіт — 5 150 тисячам євро.

Отже, Закон визначає різну послідовність дій для відкритих торгів та торгів з публікацією англійською мовою. Однак Закон...

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель