Чи можна продовжити строк для укладання договору про закупівлю не до 60 днів?

Тетяна Мішта
3008
16 Березня 2021
Чи можна продовжити строк для укладання договору про закупівлю не до 60 днів?
3008
16 Березня 2021

Питання читача

— Доброго дня! Чи можна продовжити строк для укладання договору про закупівлю не до 60 днів, а, наприклад, до 30 чи 40 днів?

Відповідь експерта

— Вітаю! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його тендерної пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації та тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладання договору про закупівлю може бути продовжений до 60 днів.

Отже, вказаним положенням Закону передбачено можливість продовжити строк укладання договору про закупівлю до 60 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір. Це означає, що при наявності аргументованих підстав замовник може продовжити такий строк для підписання договору про закупівлю, додавши до 20 днів ще максимально 40 днів, що в цілому становитиме до 60 днів. При цьому Закон не визначає конкретний строк продовження укладення договору про закупівлю, а містить саме норму, що такий строк може бути в цілому продовжено до 60 днів, тобто дає право додати до 20 днів необхідну замовникові кількість днів, але не більше 40 днів.

Рекомендуємо мати на увазі «Строки при укладенні договору про закупівлю» та щодо тлумачення строку «з дня» та «з дати» читайте на порталі у статті «Добра ложка до обіду», або Кому яка користь з того, що в PROZORRO навчилися рахувати строки».

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО