Двадцять чотири години на виправлення помилок: що потрібно знати

Олександр Наріжний
3079
13 Липня 2020
Двадцять чотири години на виправлення помилок: що потрібно знати
3079
13 Липня 2020

У новій редакції Закону «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) для учасника закупівлі передбачена можливість усунення невідповідності в інформації та/або документах у тендерній пропозиції. Ідеться про помилки, які були виявлені замовником після розкриття пропозиції. Розглянемо технічні особливості реалізації такої можливості.

Як замовникові опублікувати вимогу в системі

Замовник при проведенні відкритих торгів, конкурентного діалогу, а також при укладенні рамкової угоди, після розкриття тендерних пропозицій може відправити учаснику, пропозиція якого перебуває на розгляді, вимогу про усунення невідповідностей. Але при формуванні такої вимоги в замовника немає можливості завантажити файл. Тому йому потрібно заповнити відповідний рядок у системі (див. рисунок), де необхідно чітко зазначити, що саме учасник має виправити в тендерній пропозиції. Тобто не просто написати, наприклад, виправити документи, що підтверджують відповідність кваліфікаційним критеріям, а зазначити, у чому саме помилка та якому пунктові тендерної документації не відповідає пропозиція.


Рисунок

В які строки потрібно публікувати вимогу

У Законі вказано, що замовник не пізніше ніж за два робочих дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій має опублікувати повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей. Та варто зазначити, що з технічного боку...

24 години

Норма Закону України Про публічні закупівлі, яка дає змогу протягом 24 годин для виправити помилки учасником у деяких своїх документах.