Закупівля продуктів харчування за спрощеною закупівлею: проводимо разом!

Олександр Лаптєв
1403
3 Січня 2022
Закупівля продуктів харчування за спрощеною закупівлею: проводимо разом!
1403
3 Січня 2022

Будь-який харчовий продукт як предмет закупівлі відноситься до товарів. Закупівля харчових продуктів у випадках, коли вартість предмета закупівлі є меншою за 200 тис. грн для «звичайних» замовників та 1 млн грн для замовників, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання, регламентована Законом України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), відповідними підзаконними нормативно-правовими актами, а також в обов’язковому порядку з суворим дотриманням вимог законодавства про якість та безпеку харчових продуктів.

Prozorro Market як альтернатива спрощеним закупівлям

Відповідно до пункту 7 частини 7 статті 3 Закону спрощена закупівля не проводиться, якщо закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу.

Таким чином, у разі наявності потреби в закупівлі харчових продуктів, яка, враховуючи вартісні межі, має бути проведена шляхом застосування спрощеної закупівлі, замовник може вибирати між проведенням спрощеної закупівлі та застосуванням електронного каталогу.

Відповідно до пункту 8 частини 1 статті 1 Закону електронний каталог — систематизована база актуальних пропозицій, що формується та супроводжується централізованою закупівельною організацією в електронній системі закупівель та використовується замовником з метою відбору постачальника товару (товарів), вартість якого (яких) є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1–3 частини 1 статті 3 Закону.

Структуру, механізм формування та використання електронного каталогу в електронній системі закупівель визначено Порядком формування та використання електронного...

Спрощена закупівля та до 50 тис. грн

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників