Закупівля антисептичних засобів: особливості звітування

Тетяна Руденко
5649
29 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівля антисептичних засобів: особливості звітування
5649
29 Серпня 2020

Питання від читача:

«Доброго дня! Закуповуємо антисептичні засоби (антисептик для рук) для потреби школи. Загальна вартість закупівлі становить  2 тис.грн.  Питання: у разі здійснення такої закупівлі замовник оприлюднює в системі звіт як звичайний або з позначкою, що закупівлю було проведено для запобігання та/або лікування коронавірусної хвороби (COVID-19)?

Відповідь експерта:

— Добрий день! До Переліку товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 № 225 (зі змінами) (далі  – Постанова № 225) включені  засоби на спиртовій основі для протирання рук, спиртовмісний антисептик для рук, дезінфікуючий засіб для обробки рук і шкіри (позиції 2207, 2208, 3808).

Вказаний Перелік не містить  обмежень стосовно замовника, тобто не обмежує право проводити коронавірусні закупівлі виключно закладами охорони здоров’я, такі закупівлі можуть проводити і  інші установи (відділи освіти, школи, дитячі садочки, органи місцевої влади тощо).  Оскільки, вказана закупівля антисептичного засобу  спрямована на запобігання, виникненню та  розповсюдженню епідемій коронавірусної хвороби (COVID-19), Ви можете провести дану закупівлю відповідно до вимог Постанови №225 з подальшим оприлюдненням в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, із позначкою COVID-19.

Зауважу, якщо закупівля антисептичних засобів не пов’язана, виключно, із боротьбою з коронавірусною хворобою, а відноситься до ваших щорічних закупівель, пов’язаних із укомплектуванням аптечки медичного кабінету навчального закладу, в такому випадку здійснення даної закупівлі слід проводити  без позначки COVID-19 та у відповідності до вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

Отже,  при здійсненні  закупівлі антисептичних засобів  для потреби школи очікуваною вартістю  2 тис. грн.,  необхідно враховувати мету придбання: чи для боротьби із коронавірусною хворобою чи для укомплектування аптечки,  оскільки від цього залежатиме порядок проведення закупівлі.

Аналогічне питання щодо визначення процедури закупівель читайте у статті  «Чи потрібно сумувати закупівлі COVID-19 з іншими та визначати як один предмет закупівлі?» на порталі RADNUK.COM.UA

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО