Відхилення тендерних пропозицій ненадійних учасників за новим Законом: бути чи не бути?

Анастасія Матвійчук
1467
5 Квітня 2020
Відхилення тендерних пропозицій ненадійних учасників за новим Законом: бути чи не бути?
1467
5 Квітня 2020

У цій статті йдеться про застосування нової норми ст. 17 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про публічні закупівлі, Закон) у новій редакції. Так, ми детально розберемо всі ключові питання щодо застосування ч. 2 ст. 17 нового Закону та довідаємось, чи так просто відхилити ненадійного виконавця.

Дочекалися! Саме це слово першим спадає на думку, коли очі натрапляють на одну з новел нової редакції Закону про публічні закупівлі, що вступає в дію з 19.04.2020. Ідеться про право замовника відхилити тендерну пропозицію учасника, що проштрафився під час виконання попередніх договорів. Адже вся закупівельна спільнота давно вже чекала на простий та зрозумілий механізм недопущення перемоги в закупівлях тих суб’єктів господарювання, які недобросовісно виконують узяті на себе зобов’язання, раз у раз порушуючи умови укладених договорів, а потім повторно беруть участь у процедурах закупівлі з найдешевшою пропозицією. От тільки разом із заглибленням у зміст новинки ентузіазм потроху згасає. То ж що саме підготував нам новий Закон: нові можливості для замовників та сумлінних учасників чи лише їх видимість? З’ясуємо це разом у даній статті.   


Витяг
зі статті 17 Закону про публічні закупівлі
(у редакції з 19.04.2020)

Стаття 17.Підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі

2. Замовник...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників