Щодо надання зразків

Редакція
578
28 Березня 2018
Щодо надання зразків
578
28 Березня 2018

«Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, відповідь. При проведенні допорогової закупівлі харчів замовник, за умовами закупівлі, вимагає від учасника закупівлі на етапі кваліфікації надати зразки харчів для тестування або оцінки якості. Чи правомірно така вимога замовника? Дякую».

Добрий день! На сьогодні питання допорогових закупівель практично не врегульовано. Наказ ДП «Зовнішторгвидав» від 13.04.2016 № 35, яким затверджено порядок здійснення допорогових закупівель, не є нормативно-правовим документом, обов’язковим до виконання. Таким чином, замовник сам може визначати умови допорогової закупівлі, зокрема вимагати від учасників/переможців допорогової закупівлі надати зразок товару, але при цьому замовник, згідно з вимогами ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), повинен дотримуватись принципів здійснення закупівель, визначених у ст. 3 Закону. Якщо на думку учасника певні вимоги, дії або бездіяльність замовника порушують його права, то учасник допорогової закупівлі на сьогодні, крім звернення безпосередньо до замовника з відповідною вимогою, може захистити свої права або в судовому порядку, або спробувати привернути увагу до дій замовника, розмістивши відгук про нього на моніторинговому порталі DoZorro. Детальніше з тим, як залишити скаргу на дії замовника щодо конкретної закупівлі на моніторинговому порталі публічних закупівель DoZorro, можна ознайомитись у випуску журналу № 7 (70) за липень 2017 року на стор. 34–37.

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників