Закупівлі через Prozorro Market за новим Законом. Які є перешкоди

Крістіна Бєлякова
1458
17 Квітня 2020
СПЕЦВИПУСК
Закупівлі через Prozorro Market за новим Законом. Які є перешкоди
1458
17 Квітня 2020

З набранням чинності 19 квітня 2020 року новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — новий Закон) поняття «електронний каталог» (офіційно – Prozorro Market), як інструмент для проведення тендерів, буде законодавчо закріплений та передбачений як альтернатива спрощеним закупівлям.

Що таке електронний каталог?

Поняття електронного каталогу в новому Законі визначено, як систематизовану базу актуальних пропозицій, що формують та супроводжують централізовані закупівельні організації в системі Prozоrrо, яку замовник використовує для відбору постачальника товару. Детальніше про роботу каталогу читайте в статті «E-каталоги — нові маркетплейси публічних закупівель».

Тобто за принципом роботи Prozorro Market подібний до звичайного інтернет-магазину — тільки для бюджетних установ: обрав — поклав у кошик — підписав договір — і товар на руках. Сім днів на поставку товару та 14 днів на його оплату (а не півроку чи рік, як це часто трапляється при застосуванні інших процедур у системі).

Умови використання електронного каталогу замовником після 19 квітня

Замовники з 19 квітня 2020 року зобов’язані проводити спрощену закупівлю (аналогічна допороговій закупівлі) від 50 тис. грн через Prozorro Marketяк альтернативу спрощеній закупівлі та звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

Зауважимо,...

Допорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель