Оцінка відповіді на вимогу як перешкода завершенню спрощеної закупівлі

Катерина Клочкова
1304
9 Лютого 2021
Оцінка відповіді на вимогу як перешкода завершенню спрощеної закупівлі
1304
9 Лютого 2021

Під час проведення спрощеної закупівлі, зокрема на етапі розгляду пропозицій, до замовника може звертатися учасник з вимогою аргументувати причини невідповідності його пропозиції умовам, визначеним в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі, та вимогам до предмета закупівлі. Таке право учасника передбачено абзацом 2 частини 14 статті 14 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Цією самою нормою Закону передбачено  обов’язок замовника надати відповідь учаснику. Зробити це необхідно не пізніше ніж через три робочі дні з дня надходження звернення через електронну систему. Яким же чином відбувається процес надання відповіді на вимогу, що далі відбувається в електронній системі закупівель та яку умову варто знати замовнику, щоб не зіпсувати закупівлю?

По-перше, усі вимоги від учасників відображаються в особистому кабінеті замовника закупівлі у вкладці «Вимоги» (Рис. 1).


Рис. 1

Також замовнику приходить відповідний лист від учасника на його електронну пошту та у вкладку «Повідомлення» в особистому кабінеті (Рис. 2).

Рис.2

Для того щоб надати відповідь,...

Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників