Нотатки закупівельника: згадуємо найнеобхідніше про ліцензування в публічних закупівлях

Володимир Маркович
739
17 Грудня 2021
Нотатки закупівельника: згадуємо найнеобхідніше про ліцензування в публічних закупівлях
739
17 Грудня 2021

Як відомо, завершальним етапом проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі є укладання договору про закупівлю між замовником та переможцем процедури закупівлі / спрощеної закупівлі. Однак перед підписанням договору про закупівлю переможцеві ще потрібно подати замовнику документи на відповідність встановленим вимогам замовника, зокрема, в разі необхідності, в частині копії ліцензії або документа дозвільного характеру.

Крім того, в статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) зазначено, щозамовник повинен відхилити тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі не надав копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) відповідно до частини 2 статті 41 цього Закону.

Отже, щоб у замовника не було підстав відхиляти тендерну пропозицію переможця та щоб відбулось підписання договору про закупівлю між замовником і переможцем, занотуємо найнеобхідніше про ліцензування в публічних закупівлях:

  • відповідно до частини 2 статті 41 Закону переможець процедури закупівлі / спрощеної закупівлі під час укладення договору про закупівлю повинен надати, серед іншого, копію ліцензії або документа дозвільного характеру (у разі їх наявності) на провадження певного виду господарської діяльності, якщо отримання дозволу або ліцензії на провадження такого виду діяльності передбачено законом та у разі якщо про це було зазначено у тендерній документації...
Спрощена закупівля та до 50 тис. грн

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників