Чи може замовник застосовувати норму частини 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні спрощених закупівель

Наталія Геник
750
4 Серпня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи може замовник застосовувати норму частини 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» при проведенні спрощених закупівель
750
4 Серпня 2020

З метою забезпечення проведення ефективних публічних закупівель,  відбору доброчесних учасників законодавець надав право замовнику звертатися за підтвердженням інформації, наданої учасником, до органів державної влади, підприємств, установ, організацій відповідно до їх компетенції згідно вимог частини 15 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (надалі – Закон).  А чи вправі замовник діяти таким чином під час проведення спрощених закупівель, відхиляючи пропозиції тих учасників, інформація від яких не знайшла підтвердження?

З моменту набрання чинності нової редакції Закону, з 19 квітня 2020 року, законодавець ввів новий вид закупівель – «спрощену закупівлю». Відповідно до пункту 28 частини 1 статті 1 Закону: спрощена закупівля – придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 і 2 частини першої статті 3 Закону.

Визначенню порядку проведення спрощеної закупівлі присвячена стаття 14 Закону. Відповідно до частини 1 статті 14 Закону спрощена закупівля проводиться замовником із застосуванням електронного аукціону відповідно до статті 30 цього Закону. За результатами аукціону автоматично визначається найбільш економічно вигідна пропозиція, яку замовник має розглянути відповідно до частини 11 статті 14 Закону, хоча конкретні правила такого розгляду у статті 14 Закону не наводяться. А річ...

Допорогова закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Приєднуйся до авторів
load
Реєстрація
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
В особистий кабінет
Вам потрібно авторизуватися!
Якщо ви хочете використовувати можливості сайту на 100% вам потрібно авторизуватися
load
Відновлення паролю
Вітаємо!
Реєстрація пройшла успішно
Вітаємо!
Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель