Змінюємо ціну товару у зв’язку з коливанням цін на ринку до 10 %: чи потрібне звернення постачальника?

Анастасія Матвійчук
1892
13 Липня 2021
Змінюємо ціну товару у зв’язку з коливанням цін на ринку до 10 %: чи потрібне звернення постачальника?
1892
13 Липня 2021

Продовжуємо цикл статей, присвячених правильному застосуванню пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон), який дозволяє збільшити ціну за одиницю товару до 10 відсотків, але з дотриманням певних умов:

  1. ціна зростає пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі її коливання, а загальна сума, визначена в договорі про закупівлю, залишається незмінною.

    Що означає «пропорційно», як порахувати, чим підтвердити та як правильно застосувати показники ринкових коливань — про це ми писали у статті «Як підтвердити коливання цін на ринку товару?»;
  2. зміна відбувається не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю/внесення змін до такого договору. Обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, природного газу та електричної енергії.

Що означає «один раз на 90 днів», ми з’ясовували у статті  «Обрахунок строків при підвищенні ціни за одиницю товару до 10 %». А про те, у яких випадках правило «Один раз на 90 днів» не застосовується, ми писали у статті «Коли обмеження щодо строків зміни ціни товару у договорі про...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.