Зменшуємо обсяги закупівлі додатковою угодою

Ганна Довгая
2503
15 Лютого 2021
Зменшуємо обсяги закупівлі додатковою угодою
2503
15 Лютого 2021

Знаєте, бувають закупівельні випадки, коли ну дуже хочеться вчинити певні дії, і начебто Уповноважений орган дозволяє, але, як показує практика, варто все перепровіряти. Далі на прикладі статті «Зміна кількості в умовах неузгодженості позицій» стане більш зрозуміло.

Ситуація: у замовника двічі не відбулися відкриті торги за одним предметом закупівлі. При цьому у зв’язку з тривалим проведенням процедур закупівель виникла необхідність зменшення обсягу цього предмета закупівлі та, відповідно, очікуваної вартості.

Відповідно до розроблених рекомендацій Мінекономіки, що знайшли своє відображення в листі «Щодо переговорної процедури закупівлі»: «…у разі здійснення переговорної процедури закупівлі очікувана вартість та кількісні характеристики предмета закупівлі, строки поставки, виконання робіт, надання послуг можуть змінюватись».

Але ж ми з вами вже знаємо зі статті «Зміна кількості в умовах неузгодженості позицій», що практика моніторингу щодо цього інакша. Тому вихід такий: проводимо переговорну процедуру закупівлі, але не змінюємо технічні та якісні характеристики, очікувану вартість, а також вимоги до учасника процедур закупівель, що були визначені замовником у тендерній документації. Після вчинення всіх передбачених Законом дій (оприлюднення тощо) вносимо зміни до укладеного договору про закупівлю шляхом укладення додаткової угоди до договору про закупівлю на підставі пункту 1 частини 5 статті 41

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.