Збільшується сума договору про закупівлю. Чи вносити зміни в план?

Вікторія Романюк
847
12 Січня 2022
Збільшується сума договору про закупівлю. Чи вносити зміни в план?
847
12 Січня 2022

Питання читача

  • Доброго дня! Замовник вносить зміни до договору про закупівлю та збільшує суму на підставі пункту 7 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі». Чи потрібно в такому разі вносити зміни до річного плану закупівель?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Частиною 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено низку випадків для зміни істотних умов договору про закупівлю. За більшістю підстав для внесення змін не допускається збільшення суми договору про закупівлю. Ба більше, в Законі чітко зазначено, що можна внести зміни, якщо такі зміни не призведуть до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю. Як приклад можна навести підставу для внесення змін «покращення якості предмета закупівлі, за умови що таке покращення не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю».

Водночас є випадки для внесення змін, коли без збільшення суми договору про закупівлю обійтися неможливо, розглянемо їх детальніше в Таблиці.

Таблиця

Норма

Випадок для зміни істотних умов договору про закупівлю

Коментар

пункт 6 частини 5 статті 41 Закону

зміни ціни в договорі про закупівлю...

Створіть аккаунт, щоб читати цю статтю

У вас вже є аккаунт?

Увійти
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.