Строк для укладення договору за переговорною процедурою та його продовження

Крістіна Бєлякова
3778
18 Вересня 2020
Строк для укладення договору за переговорною процедурою та його продовження
3778
18 Вересня 2020

У замовників можуть виникнути випадки обґрунтованої необхідності продовжити строк для укладення договору, але не завжди така можливість є. Тому розглянемо в цій публікації можливі випадки та обмеження.

Строк укладення договору у відкритих торгах, конкурентному діалозі, торгах з обмеженою участю

У частині 5 статті 33 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) встановлено, що для забезпечення права на оскарження рішень замовника договір про закупівлю не може бути укладено раніше ніж через 10 днів з дати оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Також є обмежений строк, протягом якого замовники обов’язково повинні укласти договір про закупівлю. Відповідно до частини 6 статті 33 Закону замовник укладає договір про закупівлю з учасником, який визнаний переможцем процедури закупівлі, протягом строку дії його пропозиції, не пізніше ніж через 20 днів з дня прийняття рішення про намір укласти договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації й тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі. У випадку обґрунтованої необхідності строк для укладення договору може бути продовжений до 60 днів.

Зверніть увагу, що в статті 33 Закону нічого не написано про переговорну процедуру закупівлі та можливість укладення договору про закупівлю у продовжений термін.

Отже, для процедур закупівель «відкриті торги», «конкурентний діалог», «торги з обмеженою участю» може бути застосована обґрунтована необхідність щодо подовження строку для укладення договору до 60 днів. Зверніть увагу, що «до 60 днів» означає, що договір про закупівлю укладаємо не раніше 10 днів і не пізніше 59 днів (із врахуванням 10 днів).

Строк укладення договору в переговорній процедурі закупівлі

Умови застосування переговорної процедури закупівлі регулює стаття 40 Закону, особливості такої процедури закупівлі прописані саме в цій статті, зокрема винятки, коли застосовують переговорну процедуру закупівлі, випадки відміни процедури тощо. І саме відповідно до окремих випадків, які передбачені для переговорної процедури закупівлі,неможливо продовжити строк для укладення договору до 60 днів. Далі проаналізуємо, чому саме неможливо продовжити строк для укладення договору про закупівлю.

Згідно з частиною 7 статті 40 Закону, замовник має право укласти договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі у строк не раніше ніж через 10 днів (п’ять днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та /або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Також звертаю увагу, що пунктом 5 частини 8 статті 40 Закону передбачено, що переговорна процедура закупівлі відміняється замовником у разі, непідписання договору про закупівлю у строк 35 днів (20 днів — у разі застосування переговорної процедури закупівлі з підстав, визначених пунктом 3 частини другої цієї статті, а також у разі закупівлі нафти, нафтопродуктів сирих, електричної енергії, послуг з її передання та розподілу, централізованого постачання теплової енергії, централізованого постачання гарячої води, послуг з централізованого опалення, телекомунікаційних послуг, у тому числі з трансляції радіо- та телесигналів, послуг з централізованого водопостачання та /або водовідведення та послуг з перевезення залізничним транспортом загального користування) з дня оприлюднення в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю.

Отже, можемо дійти висновку, що для переговорної процедури закупівлі є чіткі строки для укладення договору, а саме: договір про закупівлю за результатами застосування переговорної процедури закупівлі укладаємо не раніше ніж через 10 днів (5 днів у разі передбачених Законом випадків) та не пізніше 35 днів (20 днів у разі передбачених Законом випадків).

Важливо! У разі проведення переговорної процедури Законом не передбачено можливості продовжити строк для укладення договору про закупівлю до 60 днів.

Наслідки укладення договору з порушенням строків

У пункті 4 частини 1 статті 43 Закону передбачено, що договір про закупівлю є нікчемним у разі: укладення договору з порушенням строків, передбачених частинами 5 і 6 статті 33 та частиною 7 статті 40 цього Закону, крім випадків зупинення перебігу строків у зв’язку з розглядом скарги Органом оскарження відповідно до статті 18 цього Закону.

Будьте уважні та укладайте договори про закупівлю тільки у строки, установлені Законом.

Детально про те, що стосується специфіки переговорної процедури, читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статтях:

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО