Стаття 631 ЦКУ в публічних закупівлях: в яких випадках (не) можна використовувати замовникові

Редакція
2617
29 Грудня 2021
Стаття 631 ЦКУ в публічних закупівлях: в яких випадках (не) можна використовувати замовникові
2617
29 Грудня 2021

Досить часто замовники не встигають вчасно провести процедуру закупівлі через різні обставини: значний обсяг закупівель, оскарження та інше. Хоча товари, роботи та послуги потрібні ще «на вчора». У таких випадках оптимальним варіантом для замовника може бути застосування частини 3 статті 631 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ).

Однак при застосуванні цієї норми ЦКУ замовникам варто бути дуже обережними. Так, слід враховувати особливості договору про закупівлю, який укладається між замовником та учасником за результатами проведення процедури закупівлі / закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару, відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

Важливо пам’ятати: частина 3 статті 631 ЦКУ передбачає, що умови договору про закупівлю застосовуються до відносин між ними, які виникли до його укладення. При цьому підставою для укладення договору відповідно до Закону в основному є здійснення конкурентного відбору суб’єкта, що постачатиме товар, надаватиме послуги або виконуватиме роботу. Згідно зі статтею 13 Закону конкурентними процедурами визнаються процедури відкритих торгів, торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу.

З огляду на те, що договір про закупівлю укладається не із завідомо визначеним учасником в результаті проведення конкурентної процедури закупівлі, то застосування частини 3 статті 631 ЦКУ до такого договору про закупівлю не...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.