Призупинення дії договору про закупівлю на період воєнного стану

Наталія Заєць
1479
20 Квітня 2022
Призупинення дії договору про закупівлю на період воєнного стану
1479
20 Квітня 2022

Війна зупинила багато економічних процесів в Україні, у тому числі у сфері публічних закупівель. Змінилися законодавство, алгоритм дій закупівельників, замовникам доводиться розривати договори про закупівлю, укладені раніше, і при цьому для багатьох із них стає все складніше знайти потрібних постачальників. Саме тому надзвичайно важливо зберегти господарські відносини з тими постачальниками, що ще мають можливість забезпечувати потребу замовника, навіть якщо це відбуватиметься із затримкою.

Розглянемо, як замовнику не розривати договір про закупівлю, а призупинити виконання зобов’язань за ним до часу, коли учасник зможе повернутися до роботи.

Чи можна призупинити дію договору про закупівлю?

Договір про закупівлю — господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару (пункт 6 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон)).

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції / пропозиції за результатами електронного аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі / спрощеної закупівлі або узгодженої ціни пропозиції учасника в разі застосування переговорної процедури, крім випадків визначення грошового еквівалента зобов’язання в іноземній валюті та / або випадків перерахунку ціни за результатами електронного аукціону в бік зменшення ціни тендерної...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.