Перелік корисних посилань щодо розірвання договору або договору про закупівлю в розумінні Закону про закупівлі

Олег Підгірський
3895
31 Липня 2022
Перелік корисних посилань щодо розірвання договору або договору про закупівлю в розумінні Закону про закупівлі
3895
31 Липня 2022

Кожен замовник хоча б раз, та розривав договір / договір про закупівлю з тієї чи іншої причини — чи це відсутність фінансування в замовника, чи порушення порядку виконання умов такого договору сторонами, чи взагалі відпала потреба в товарі або послузі, або роботі, причини бувають різні.

Воєнний стан розширив коло обставин для розірвання договору / договору про закупівлю. Такими можуть бути, наприклад:

  • форс-мажорні обставини, які унеможливлюють подальше виконання договору / договору про закупівлю;
  • неможливість внесення змін до договору про закупівлю, укладеного відповідно до статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі», приміром через обмеження межі підняття ціни за одиницю товару в порядку пункту 2 частини 5 статті 41 цього Закону, у той час коли реально ціна піднялась більше ніж на 10 %;
  • перебування сторони договору  / договору про закупівлю на території проведення бойових дій;
  • розповсюджений зараз випадок — перехід у дефолтний стан постачальника електричної енергії.

Такі приклади не є вичерпними. Замовники, напевно, задумуються, як правильно розірвати договір  / договір про закупівлю в дозволений законодавством спосіб.

Статтями 651-654 Цивільного кодексу України визначаються підстави, порядок та форма розірвання договору. Так само статтею 188 Господарського кодексу України встановлено порядок розірвання господарського договору.

Таким чином, пропонуємо перелік корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA щодо питань розірвання договору  / договору про закупівлю:

Варто нагадати, що відповідно до пункту 12 частини 1 статті 10 Закону замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює в електронній системі закупівель у порядку, встановленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, а саме звіт про виконання договору про закупівлю за формою, визначеною статтею 42 Закону, протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання.

Тому після розірвання договору про закупівлю, укладеного за результатом конкурентної процедури чи спрощеної закупівлі, не забувайте про оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю. Форму Звіту про виконання договору про закупівлю можете знайти на порталі в зразках документів.

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО