Чи достатньо листа-повідомлення для розірвання договору?

Ганна Довгая
686
26 Липня 2022
Чи достатньо листа-повідомлення для розірвання договору?
686
26 Липня 2022

Питання передплатника порталу.

  • Скажіть, будь ласка, чи обов’язково підписувати додаткову угоду на розірвання договору, чи достатньо буде листа-повідомлення про розірвання, якщо така умова передбачена договором? Дякую!

Відповідь експерта.

  • Вітаю! Згідно зі статтею 654 Цивільного кодексу України (далі — ЦКУ) зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту. Тобто:
  1. розірвання договору про закупівлю / договору відбувається у письмовій формі, якщо договором не встановлено інше;
  2. процедура одностороннього розірвання договору про закупівлю / договору починається за ініціативою однієї із сторін у письмовому вигляді.

Законодавство не містить загальних вимог щодо оформлення повідомлення про одностороннє розірвання договору про закупівлю / договору, порядку та строків його направлення. Згідно зі звичаями ділового обороту одностороннє розірвання договору про закупівлю / договору оформлюється у вигляді листа або повідомлення із зазначенням: реквізитів сторін, дати документа, вихідного номера, підстав, які викликали розірвання договору про закупівлю, дати або моменту, з якого договір про закупівлю / договір є розірваним (!), підпису уповноваженої особи. 

Повідомлення про одностороннє розірвання договору про закупівлю / договору вручається уповноваженій особі контрагента під підпис або надсилається поштою листом з описом вкладення. Детально про розірвання договору читайте в...

Радник відповідає на запитання

Коротко про суперечливі та болючі питання учасників закупівельного процесу