Передача повноважень з регулювання тарифу на теплопостачання на місцевий рівень: чітко про основне

Ірина Трофіменко
745
30 Грудня 2021
Передача повноважень з регулювання тарифу на теплопостачання на місцевий рівень: чітко про основне
745
30 Грудня 2021

У червні цього року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі — НКРЕКП, Регулятор), анонсувала передачу повноважень з регулювання діяльності підприємств теплопостачання з державного на місцевий рівень.

Так, для реалізації «Програми діяльності Кабінету Міністрів України», схваленої постановою Верховної Ради України від 04.10.2019 № 188-IX, а також враховуючи ініціативи Уряду і звернення місцевих органів влади, профільних асоціацій, громадських організацій, було розроблено та схвалено проєкт постанови «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання» (далі — Зміни до Ліцензійних умов), що передбачає передачу регулювання діяльності ліцензіатів (крім деяких винятків) на місцевий рівень.

Яким чином це вплине на регулювання тарифу та на закупівлі теплопостачання в цілому, розберемось у цій статті.

Що нового запропонував Регулятор?

Після схвалення проєкту постанови на відкритому засіданні НКРЕКП та після громадського обговорення ініціативи щодо передачі повноважень (де, до речі, не всі ліцензіати підтримали децентралізацію) 07.07.2021 була прийнята Постанова НКРЕКП № 1085 «Про затвердження Змін до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері теплопостачання» (далі — Постанова № 1085). Постанова № 1085 змінила правила ліцензійних умов, зокрема:

  1. зафіксувала, що не підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва теплової енергії, якщо виробництво теплової енергії провадиться без мети її продажу та споживається для...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.