Неоприлюднення договору про закупівлю або порушення строків його оприлюднення: чи є відповідальність?

Редакція
10315
10 Червня 2021
Неоприлюднення договору про закупівлю або порушення строків його оприлюднення: чи є відповідальність?
10315
10 Червня 2021

Про відповідальність уповноважених, службових (посадових) осіб замовника, здається, можна говорити вічно. Утім, це добре. Принцип усвідомленості ніхто не відміняв. Тому в цій публікації відповімо на таке запитання: яка відповідальність замовника та чи є вона взагалі в разі неоприлюднення договору про закупівлю протягом трьох робочих днів з дня його укладення або порушення строків його оприлюднення?

Відповідно до статті 2341 КУпАП органи державного фінансового контролю розглядають справи про адміністративні правопорушення, пов’язані, зокрема, з порушенням законодавства про закупівлі (за частинами першою і другою статті 16414). Від імені органів державного фінансового контролю розглядати справи про адміністративні правопорушення і накладати адміністративні стягнення мають право: керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу.

До частини першої статті 16414 законодавством віднесено порушення замовника у вигляді неоприлюднення або порушення строків оприлюднення інформації про закупівлі. Тобто в разі виявлення Держаудитслужбою  такого порушення на уповноважену, службову (посадову) особу замовника може бути складено протокол за результатом проведення моніторингу закупівлі та, як наслідок, штраф у розмірі 1 700 гривень. За ті самі дії, вчинені такою особою протягом року, — 3 400 гривень. Такий розмір штрафу аудитори вправі накладати самостійно, без рішення суду.

Варто запам’ятати: аудитор за вищевикладене порушення може накласти адміністративне стягнення не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через два місяці з дня його виявлення.

Тому дотримуйтеся строків, що визначені в профільному законі кожного закупівельника, а саме Законі України «Про публічні закупівлі», та користуйтеся Шпаргалкою щодо строків, які збільшено.

Щодо теми на порталі  RADNUK.COM.UA читайте такі статті:

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО