Ембарго на імпорт «Made in Russia» і не тільки: заборона ввезення товарів із РФ у питаннях-відповідях

Анастасія Матвійчук
314
21 Червня 2022
Ембарго на імпорт «Made in Russia» і не тільки: заборона ввезення товарів із РФ у питаннях-відповідях
314
21 Червня 2022

Постановою від 09.04.2022 № 426 «Про застосування заборони ввезення товарів з Російської Федерації» (далі — Постанова № 426) Кабінет Міністрів України впровадив безстрокову заборону на ввезення на митну територію України в митному режимі імпорту товарів з Російської Федерації. Водночас залишається чинною інша постанова Уряду зі схожого питання, а саме постанова від 30.12.2015 № 1147 «Про заборону ввезення на митну територію України товарів, що походять з Російської Федерації» (далі — Постанова № 1147). Як поєднуються ці два акти Уряду і які заборони, зрештою, діють сьогодні — відповідь у цій статті.

І Постанова № 1147, і Постанова № 426 прийняті відповідно до частини 11 статті 29 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» (далі — Закон про ЗЕД), тобто обидва акти Уряду впроваджують т.зв. адекватні заходи у сфері зовнішньоекономічної діяльності, але характер тих заходів різний.

Так, Постанова № 1147 впровадила тимчасове обмеження (ембарго) двох видів:

  • ввезення на митну територію України (у будь-якому митному режимі!) окремих товарів, що походять з РФ, згідно з переліком у додатку до постанови. При цьому пунктом 2 Постанови № 1147 Уряд дозволив здійснити поставки товарів, що були авансовані до набрання чинності цією постановою;
  • ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту та митному режимі тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від...
Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.