Аби не помилитись, з’ясуйте, що вважатиметься «початковим» договором при продовженні на 20 %

Наталія Чабан
2218
6 Грудня 2021
Аби не помилитись, з’ясуйте, що вважатиметься «початковим» договором при продовженні на 20 %
2218
6 Грудня 2021

Новий рік уже на порозі, й подекуди єдиний вихід забезпечити потребу у предметі закупівлі, яку з певних причин не оголошено наприкінці поточного року, — продовжити дію договору про закупівлю на строк, достатній для проведення процедури закупівлі /спрощеної закупівлі на початку наступного року.

Однак не все так просто — замовник стикається з неузгодженістю позицій: що вважатиметься «початковим договором» у розумінні частини 6 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон): договір про закупівлю у початковій редакції чи з урахуванням усіх змін у процесі його виконання?

Аби прийняти правильне рішення та не нести адмінвідповідальності, традиційно розглянемо позицію Уповноваженого органу з цього питання.

На офіційному порталі Уповноваженого органу оприлюднено запит № 2286/2020 від НАК «Н» з таким змістом: «Доброго дня! Просимо надати роз’яснення щодо такого. За результатами відкритих торгів відповідно до Закону України ‟Про публічні закупівлі” (далі — Закон) Замовником у кінці 2018 року було укладено договір про закупівлю зі строком дії до 31.12.2020 (замовник не є розпорядником бюджетних коштів). Чи є правомірним продовження дії згаданого вище договору в кінці 2020 року із застосування норм частини 6 статті 41 Закону, а саме: дія договору про закупівлю може бути продовжена на строк, достатній для...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.