Вакцинація від COVID-19 та публічні закупівлі

Редакція
1369
3 Листопада 2021
Вакцинація від COVID-19 та публічні закупівлі
1369
3 Листопада 2021

Не вщухають суперечки щодо того, потрібно чи ні робити щеплення від COVID-19. Судячи з практики Органу оскарження, це питання не оминуло й публічні закупівлі.

У цій статті розглянемо, чи може замовник встановлювати вимогу в тендерній документації щодо надання листа-гарантії про наявність у працівників та інших осіб, які будуть задіяні учасником під час виконання договору про закупівлю, документа, що підтверджує отримання курсу вакцинації проти COVID-19.

Нормативно-правова база

Відповідно до статті 12 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» працівники окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких може призвести до зараження цих працівників та (або) поширення ними інфекційних хвороб, підлягають обов’язковим профілактичним щепленням також від інших відповідних інфекційних хвороб.

У разі відмови або ухилення від обов’язкових профілактичних щеплень у порядку, встановленому законом, ці працівники відсторонюються від виконання зазначених видів робіт.

Перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням від інших відповідних інфекційних хвороб, встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

На початку жовтня 2021 року Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом від 04.10.2021 № 2153, зареєстрованим у Мін’юсті 07.10.2021 за № 1306/36928 (далі — Наказ № 2153), затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19. Згідно з наказом, на період дії...

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19