Про те, як пандемія змінила не тільки закупівлі з ознакою COVID-19, а й умови ТД

Наталія Чабан
616
17 Лютого 2022
Про те, як пандемія змінила не тільки закупівлі з ознакою COVID-19, а й умови ТД
616
17 Лютого 2022

Сьогодні пропонуємо до розгляду цікаве рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) щодо закупівлі, в якій виконавчий комітет «К» міської ради при придбанні послуг з охорони приміщень встановив вимогу щодо документального підтвердження саме керівником підприємства знань з питань охорони праці та пожежної безпеки (з обов’язковою відміткою про проходження інструктажу з дотримання вимог законодавства про захист населення не тільки від інфекційних хвороб, а й при COVID-19).

Така вимога, на думку замовника, відповідатиме не тільки чинному законодавству, а й сприятиме покращенню отриманих послуг, але таку вимогу учасник цієї процедури закупівлі вважає дискримінаційною. Що скаже Колегія? Подивимось у рішенні Колегії від 24.01.2022 № 1366, оголошення № UA-2021-12-30-001811-a (ДК 021:2015 — 79710000-4 «Охоронні послуги»).

Умови тендерної документації: відповідно до пункту 5 розділу 3 тендерної документації учасник на підтвердження відповідності кваліфікаційним критеріям замовника повинен у складі своєї тендерної пропозиції надати на керівника підприємства сканкопії оригіналів або завірені копії витягів з протоколу (посвідчень) про перевірку знань з питань охорони праці, про перевірку знань з питань пожежної безпеки, про перевірку знань з правил надання домедичної допомоги (з обов’язковою відміткою про проходження інструктажу з дотримання вимог законодавства про захист населення...

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19