Деякі питання про кінцевого бенефіціарного власника за закупівлями Covid-19

Редакція
2772
8 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Деякі питання про кінцевого бенефіціарного власника за закупівлями Covid-19
2772
8 Липня 2020

У листі  Мінекономіки № 3304-04/42059-06 від 07.07.2020 Мінекономіки акцентує увагу щодо змін до порядку закупівель у зв’язку із Covid-19 (далі – Порядок) стосовно інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи.

Зокрема у порядку установлено вимогу за якою в електронній системі закупівель, уповноважена замовником особа забезпечує оприлюднення інформації, необхідної для виконання пунктів 8 і 9 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», та інформації відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю.

Важливо! При оприлюдненні звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, велектронній системі закупівель має також зазначатися інформація про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав такий договір.

З метою реалізації даної вимоги, ДП «Прозорро» вже забезпечило технічну можливість внесення вищезазначеної інформації до електронної системи замовниками.

Для виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 13 травня 2020 р. № 376 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 225», Мінекономіки рекомендує замовникам використовувати безкоштовний онлайн запит на офіційному сайті Міністерства юстиції України. Отриману інформацію про кінцевого бенефіціарного власника замовник має можливість внести у поле «Примітки/Інформація про технічні та якісні характеристики товарів, робіт чи послуг» або, за можливості, завантажити окремим документом, скопіювавши текст із полів про бенефіціарів.

Що робити якщо відсутній кінцевий бенефіціарний власник? Мінекономіки рекомендує все ж таки зазначати таку інформацію у відповідному полі, або завантажити дану інформацію окремим документом.

Звертаємо увагу! Відповідно до статті 164-14 Кодексу про адміністративні порушенняза неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 Закону «Про публічні закупівлі» – штраф від 1 700 грн.

Детальніше щодо закупівель Covid-19 читайте на порталі  RADNUK.COM.UA у статтях:

COVID-19

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час карантину пов'язаного з COVID-19

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО