Чи правомірне відхилення учасника за надання інформації про 1 працівника?

Анна Селютіна
1755
10 Травня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи правомірне відхилення учасника за надання інформації про 1 працівника?
1755
10 Травня 2020
Оголошення № UA-2020-03-17-002679-b. Рішення № № 8537-р/пк-пз від 04.05.2020 року

Вимога тендерної документації

Відповідно до пункту 5 додатку 1 Документації учасником надаються довідки на підтвердження відповідності учасника кваліфікаційним критеріям, зокрема, про наявність в учасника працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід для вчасного та якісного виконання поставки Товару, що є предметом даної закупівлі.

Позиція скаржника:
Скаржник зазначає, що відповідно до умов Документації учасник повинен вказати у довідці щонайменше двох працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід. У складі Пропозиції Переможця міститься, зокрема, довідка про наявність працівників відповідної кваліфікації, в якій зазначена інформація лише щодо однієї особи (працівника), що не відповідає умовам Документації в цій частині.

Позиція органу оскарження:
Документація не містить окремих вимог до переліку та кількості працівників, тому Переможець не порушив умови Документації в цій частині, у зв’язку з чим відсутні підстави для задоволення Скарги в цій частині.

Коментар редакції:
Враховуючи вищевикладене, можемо дійти висновку, що замовник має передбачити в тендерній документації конкретну вимогу щодо кількості працівників у разі наявності такої потреби, наприклад:

«Учасник має надати інформацію про наявність не менше 2-х працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід». Встановивши вимогу у вигляді наведеному вище замовник зможе відхилити тендерну пропозицію учасника на підставі абз 1 п. 1 ч. 1 ст. 31 Закону, а саме: учасник процедури закупівлі не відповідає кваліфікаційним (кваліфікаційному) критеріям, установленим статтею 16 цього Закону.

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання