Чи обов’язково проводити спрощену закупівлю за наказом ДП «Прозорро»?

Редакція
899
21 Травня 2022
Чи обов’язково проводити спрощену закупівлю за наказом ДП «Прозорро»?
899
21 Травня 2022

Питання передплатника порталу:

  • Підкажіть, будь ласка, чи обов’язково потрібно до 50 тис. грн проводити спрощену закупівлю за наказом ДП «Прозорро»?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA:

  • Вітаємо та бажаємо спокійного й сонячного дня. Нещодавно наказом № 13 від 10.05.2022 ДП «Прозорро» внесло зміни в Інструкцію про порядок використання електронної системи закупівель у разі здійснення закупівель, вартість яких є меншою за вартість, що встановлена в частині 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), що затверджена наказом ДП «ПРОЗОРРО» від 19.03.2019 № 10 із змінами та доповненнями (далі — Інструкція).

З 11.05.2022 Інструкція, зокрема, встановлює:

  1. Замовники у разі здiйснення закупiвель товарiв, робiт i послуг, вартість яких не перевищує 50 тисяч гривень, а також незамовники в розумiннi Закону при закупівлях на будь-якi суми можуть використовувати електронну систему закупівель шляхом здiйснення спрощених закупівель, або проводячи закупівлі через електронний каталог, у порядку, визначеному законодавством.
  2. Спрощена закупівля проводиться вiдповiдно до статтi 14 Закону. Користуйтесь алгоритмом проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021.

Замовник закупівлі — це замовники, визначені в частині 1 статті 2 Закону, а також державнi, комунальнi, казеннi пiдприємства, їхнi дочiрнi пiдприємства, господарські товариства чи об’єднання, у яких державна чи комунальна частка у статутному капiталi складає 50 i бiльше вiдсоткiв.

Незамовник у розумінні Закону — юридичні особи, інші суб’єкти пiдприємницької діяльності, що не відповідають критеріям, визначеним у статті 2 Закону.

Оскільки такий вид закупівлі, як «допорогова закупівля», зник з електронної системи закупівель, відповімо на ваше запитання за допомогою Таблиці.

Таблиця

Замовники у розумінні Закону, здійснюючи закупівлі товарів, робіт та послуг вартістю до 50 тис. грн, можуть:

Незамовники в розумінні Закону, якщо бажають використати електронну систему закупівель, незалежно від вартісних меж можуть

●       укласти прямий договір згідно з частиною 3 статті 3 Закону. Якщо закуповуєте за Постановою № 169, читайте про це в алгоритмі проведення закупівель до 50 тис. грн без використання електронної системи під час воєнного стану, або

●       використати каталог Prozorro Market. Інструкція готова — алгоритм здійснення закупівель через електронний каталог (ProZorro Market) до 50 тис. грн, або

●       використати каталог Prozorro Market. Інструкція готова — алгоритм здійснення закупівель через електронний каталог (ProZorro Market) до 50 тис. грн, або

●       провести спрощену закупівлю. Користуйтесь алгоритмом проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021

●       провести спрощену закупівлю. Користуйтесь алгоритмом проведення спрощеної закупівлі з 26.06.2021

 

Додатково зразки документів, які ви можете підлаштувати саме для вашої закупівлі, дивіться та завантажуйте зі статті «Усі можливі протоколи у спрощеній закупівлі в одному місці». Пам’ятаймо, що на порталі є добірка корисних інструментів та ресурсів, які ми дбайливо зібрали для вашої зручності у матеріалі «Перелік корисних посилань під час воєнного стану».

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки