Учасники, будьте напоготові! Виправлення за 24 години може бути й у вихідний день!

Крістіна Бєлякова
3852
24 Вересня 2020
Учасники, будьте напоготові! Виправлення за 24 години може бути й у вихідний день!
3852
24 Вересня 2020

Завжди тримай ложку напоготові,
щоб манна, яка іноді падає з неба, не застала тебе зненацька.
Гриць Гайовий

Часто учасники припускаються помилок на етапі підготовки тендерних пропозицій. Але за новою редакцією Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) у багатьох є можливість такі помилки виправити. У даній публікації поговоримо саме про можливості учасників та зловживання замовників і розглянемо на прикладі реальну ситуацію учасника, якому замовник повідомив про усунення невідповідностей.

Відповідно до частини 16 статті 29 чинного Закону замовник розміщує в електронній системі закупівель у строк, який не може бути меншим за два робочих дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей. Замовник розміщує повідомлення з вимогою про усунення невідповідностей в інформації та/або документах:

  • що підтверджують відповідність учасника процедури закупівлі кваліфікаційним критеріям відповідно до статті 16 цього Закону;
  • на підтвердження права підпису тендерної пропозиції та/або договору про закупівлю.

Приклад ситуації, що склалася в учасника. Текст звернення: «Прошу поради! Учора пізно ввечері (28.08.2020, п’ятниця) були опубліковані повідомлення щодо усунення невідповідностей, однак фахівець лише зараз побачив їх (29.08.2020, субота). Виправлення потребують звернення до інших організації з приводу надання оборотно-сальдових відомостей. Сьогодні вихідний, ніхто не зможе надати документи. Але є й ще пару пунктів, які ми, можливо, встигнемо виправити....

24 години

Норма Закону України Про публічні закупівлі, яка дає змогу протягом 24 годин для виправити помилки учасником у деяких своїх документах.