“24 години” чи одразу відхилення

Наталія Чабан
2066
18 Квітня 2021
“24 години” чи одразу відхилення
2066
18 Квітня 2021

Норма виправлення помилок протягом 24 годин — нові можливості для обох сторін публічних закупівель: замовників та учасників. Проте на полі гри учасників і замовників можуть виникати такі випадки, які заводять останніх у глухий кут, викликають сумніви та протиріччя. Наприклад, втрата часу та надання замовником 24 годин на усунення невідповідностей у випадку, якщо все одно тендерна пропозиція не відповідає вимогам тендерної документації з інших підстав. Чи існує другий шлях? Розглянемо у даній публікації.

Частиною 16 статті 29 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено: «якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та / або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та / або подання яких вимагалося тендерною документацією, він розміщує повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель».

Тобто після оцінки тендерних пропозицій, проведеної автоматично електронною системою закупівель, замовник розглядає тендерну пропозицію, яка визначена системою найбільш економічно вигідною, на предмет її відповідності вимогам тендерної документації. Якщо під час даного аналізу замовником встановлена невідповідність в інформації та / або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та / або подання яких вимагалося тендерною документацією, то замовник надає учаснику шанс на виправлення цих невідповідностей шляхом розміщення в електронній...

24 години

Норма Закону України Про публічні закупівлі, яка дає змогу протягом 24 годин для виправити помилки учасником у деяких своїх документах.