Десять акцентів журналу «Радник в сфері державних закупівель» за лютий 2022 року

391
21 Лютого 2022

У випуску за лютий редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель», як завжди, підготувала для вас багато корисної інформації:

 • Щодо вашої закупівлі розпочато моніторинг! Це не зупиняє процес закупівлі, однак збиває вас з пантелику та викликає малоприємні почуття? Не переймайтесь та отримуйте алгоритм дій, який рівноцінно залежатиме як від рішень замовника, так і від ДАСУ. Схематичне зображення та таблична форма подання інформації гармонійно об’єднують увесь наявний практичний досвід у одній статті «Покроковий алгоритм дій замовника під час моніторингу».
 • Чи замислювались ви, чим відшкодування відрізняється від закупівлі та коли це можливо? Якщо ні, то стаття Н. Заєць «Відшкодування коштів у публічних закупівлях» присвячена не тільки випадкам, коли закупівля вже здійснена, а замовнику потрібно лише відшкодувати (компенсувати) кошти, а й діям замовника у цій нестандартній ситуації.
 • Як теорія без практики немає сенсу, так і переговорна процедура без належного застосування лише формує нові кейси порушень та протиріч. Із практичним аналізом правомірного встановлення вимоги щодо підтвердження статті 17 Закону у переговорній процедурі за наслідком подвійної відміни відкритих торгів знайомтесь у статті Селютіної А. «Як встановити вимогу щодо підтвердження статті 17 Закону у переговорній процедурі?».
 • Інколи підходи до обрання схеми закупівлі робіт та обладнання (устаткування) просто вражають своєю неекономічністю. Оскільки усю відповідальність у цьому процесі покладено на замовника, пропонуємо ознайомитися із статтею «Три схеми закупівлі обладнання (устаткування) для виконання робіт», яка сприятиме вчасній закупівлі якісного обладнання (устаткування), а у подальшому надасть можливість його експлуатувати ефективно й недорого.
 • УВАГА! Визначати вартість будівництва слід за новою кошторисною настановою України «Настанова з визначення вартості будівництва». Яким чином з урахуванням нововведень правильно сформувати у тендерній документації технічне завдання при закупівлі робіт, дізнаваємось із статті «Формуємо технічні специфікації для закупівлі робіт». На завершення — професійна позиція та поради експерта-практика з цього питання.
 • Єдине, що поєднує усі види договорів, — внесення змін під час їх виконання. Як не заплутатися серед цього різноманіття та не потрапити під адмінвідповідальність під час прийняття вагомого рішення щодо внесення змін до договору про закупівлю / (не)оприлюднення додаткової угоди, дізнаємось із позиції Уповноваженого органу. А для тих, хто бажає назавжди позбутися сумнівів щодо порядку внесення змін до (не)істотних умов договору, пропонуємо як бонус порівняльну таблицю щодо кожного його виду.
 • Технічні можливості вибирати різні одиниці виміру для послуг — вагома проблема для кожного закупівельника. Єдине вирішення — уникнення випадків невідповідності даних договору про закупівлю та звіту про результати проведення закупівлі. Про можливі наслідки недотримання даної умови та роль органів Казначейства читайте у статті «Як правильно визначити одиницю виміру в разі закупівлі послуг?». Різноманітність практичних прикладів визначення кількості для різних видів послуг приємно здивує.
 • До вашої уваги добірка практики Верховного Суду, присвячена питанню закупівлі товарів, робіт чи послуг з / без урахування податку на додану вартість. Шукаємо вихід разом у статті «Судова практика з ПДВ».
 • У нашій постійній рубриці «Експерти відповідають» на сторінках 50–53 журналу заступником директора Департаменту регулювання публічних закупівель Мінекономіки Міштою Т. та керівником «Тендерного агентства Радник» Романюк В. надано аргументовані відповіді на найбільш затребувані за результатами опитувань запитання читачів:

Усе це й навіть більше чекає на вас у лютневому випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель»! Приєднуйтесь до невичерпного джерела знань кожного гравця закупівельного ринку!

Передплатний індекс друкованого видання: 89613.

Передплатний індекс друкованого та електронного видання зі знижкою: 76326.

Передплатний індекс на електронний журнал (портал): 76471.

Передплатний індекс на друкований та електронний журнали «Радник в сфері державних закупівель» + друкований та електронний журнали «Радник у сфері бюджетної бухгалтерії»: 76419.


Шановні передплатники! Чи достатньо вам традиційних методів підвищення рівня професійної компетентності? Якщо ні, отримуйте невичерпне джерело знань, удосконалення та поштовх до професійного зростання у вигляді назамінних книг:

 • «Шпаргалка уповноваженої особи» — уся корисна інформація щодо роботи уповноваженої особи, приклади документів чи порядок проведення закупівель у різних джерелах — лише за 400,00 грн;

Не вагайтесь, отримуйте впевненість у своїх діях та пам’ятайте: чим повніше джерело знань, тим легша закупівля.

Підпишись на розсилку від Радника, щоб не пропустити найголовніші події у сфері публічних закупівель.

  load
  digest icon digest icon
  Обмін знаннями та досвідом в сфері публічних закупівель