Технічна специфікація при закупівлі робіт згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»

Любава Стефанюк
1832
28 Січня 2022
Технічна специфікація при закупівлі робіт згідно з КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва»
1832
28 Січня 2022

Не так давно закупівельну спільноту сколихнула новина про втрату чинності правилами визначення вартості будівництва ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 і прийняття їм на заміну нової кошторисної настанови КНУ «Настанова з визначення вартості будівництва», затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.2021 № 281 «Про затвердження кошторисних норм України у будівництві» та введеної в дію 08.11.2021 (далі — Настанова). У зв’язку з чим у замовників виникає запитання, яким чином із врахуванням нововведень правильно сформувати у тендерній документації технічне завдання при закупівлі робіт. Відповідь на це запитання дамо у цій статті.

Обов’язковість застосування Настанов

Визначення, що таке технічна специфікація, та основні вимоги до неї містяться в Законі України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). У розумінні Закону технічна специфікація при закупівлі робіт — це встановлена замовником сукупність технічних умов, що необхідні для виконання робіт щодо об’єкта будівництва. Вона  повинна містити опис усіх необхідних характеристик робіт, що закуповуються, та може містити опис конкретного технологічного процесу виконання необхідних робіт.

По суті, інформація, яку замовник надає в технічній специфікації, повинна дати учаснику повне розуміння щодо переліку і видів робіт, що підлягають виконанню, а також можливість визначити свою цінову пропозицію.

Закон окремо не визначає джерела формування технічної специфікації при закупівлі робіт, проте відповідну інформацію можна знайти в...

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт