Як без зайвого ризику вносити зміни до договорів усіх видів (бонус — таблиця-роз’яснення)

Наталія Чабан
3700
10 Січня 2022
Як без зайвого ризику вносити зміни до договорів усіх видів (бонус — таблиця-роз’яснення)
3700
10 Січня 2022

«Прямий» договір, договір про закупівлю, договір про COVID-закупівлю, договір, на який не поширюється дія Закону України «Про публічні закупівлі» (далі – Закон), — ці поняття регулюються різними законодавчими нормами та потребують індивідуального підходу. Однак єдине, що їх поєднує, — можливість внесення сторонами змін під час їх виконання. Як не заплутатися серед цього різноманіття та не потрапити під дію адмінвідповідальності у разі прийняття вагомого рішення щодо внесення змін до договору / (не)оприлюднення додаткової угоди, дізнаємось із позиції Уповноваженого органу. А для тих, хто бажає назавжди позбутися сумнівів щодо порядку внесення змін до (не)істотних умов договору, пропонуємо як бонус порівняльну таблицю щодо кожного його виду.

Перш за все розглянемо роз’яснення Мінекономіки щодо особливостей внесення змін саме до  «прямого» договору. Це питання тривалий час впевнено займає передові позиції серед закупівельників, викликаючи все більше протиріч.  

Так, на офіційному сайті Уповноваженого органу оприлюднено запит № 1277/2021 від фізичної особи «П», суть якого полягає в такому: «Закон України „Про публічні закупівлі“ встановлює вимоги до договору про закупівлю, зокрема, випадки зміни істотних умов договору про закупівлю. Питання полягає в тому, чи дані положення застосовуються до договорів, вартість яких перевищує 50 000 грн, чи також до договорів, вартість яких не перевищує 50 000...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.