Внесено зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби

Редакція
548
8 Листопада 2013
Внесено зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань в органах Державної казначейської служби
548
8 Листопада 2013

Набув чинності 22.10.2013

Бюлетень «Офіційний вісник України», який є повним офіційним періодичним виданням нормативно-правових актів України, опублікував наказ від 09.10.2013 № 866 Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України». З метою удосконалення казначейського обслуговування бюджетних коштів та складання звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів даним наказом внесені зміни до:

  • Порядку формування Єдиного реєстру розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів;
  • Порядку складання фінансової та бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів;
  • Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України;
  • Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України.

Нижче розміщено витяг з наказу № 866 щодо змін, унесених до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 309 від 2 березня 2012 року.

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства фінансів України 09.10.2013 № 866

Зміни до Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов’язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України (Порядок № 309)

1. У главі 2:

1) абзац третій пункту 2.2 викласти в такій редакції:

«У разі взяття бюджетного зобов’язання, що виникло на виконання зовнішньоекономічних договорів (контрактів) або інших зобов’язань, узятих державою у разі вступу до міжнародних організацій або приєднання до міжнародних договорів, розпорядник бюджетних коштів проставляє суму в Реєстрі розрахунково на підставі договору (контракту) або розрахунку за курсом Національного банку України на день подання Реєстру. У разі закупівлі валюти через міжбанківський валютний ринок України розпорядник бюджетних коштів проставляє суму в Реєстрі розрахунково на підставі договору (контракту) або розрахунку на рівні курсу, установленого на міжбанківському валютному ринку України на день подання Реєстру.»;

2) у пункті 2.4 слова «але не пізніше останнього робочого дня місяця» виключити;

3) абзаци третій, четвертий пункту 2.13 виключити;

4) пункт 2.14 викласти в такій редакції:

«2.14. У міру прийняття рішень розпорядником бюджетних коштів про погашення бюджетних зобов’язань та бюджетних фінансових зобов’язань, які були зареєстровані в органах Казначейства та залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду, органами Казначейства такі зобов’язання відображаються в обліку в поточному бюджетному періоді на підставі поданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов’язань і відповідних підтвердних документів.

Бюджетні фінансові зобов’язання за загальним фондом, які залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду (бюджетна кредиторська заборгованість) та обліковуються органами Казначейства за бюджетними програмами, за якими відсутні бюджетні асигнування або обсяг бюджетної кредиторської заборгованості перевищує бюджетні асигнування відповідно до встановлених законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період та/або переданих в установленому порядку бюджетних призначень, відображаються в обліку органами Казначейства у поточному бюджетному періоді після прийняття рішення головним розпорядником бюджетних коштів за погодженням з Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом) щодо визначення бюджетної програми за загальним та/або спеціальним фондами, у межах бюджетних асигнувань якої будуть погашатись бюджетні фінансові зобов’язання, на підставі поданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов’язань і відповідних підтвердних документів.»;

5) доповнити главу новим пунктом такого змісту:

«2.15. Перерозподіл обсягів узятих бюджетних зобов’язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов’язаннями із спеціального фонду бюджету за рахунок власних надходжень бюджетних установ здійснюється розпорядником бюджетних коштів з урахуванням вимог частини дев’ятої статті 51 Бюджетного кодексу України.».

2. В абзаці двадцять першому Порядку заповнення Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів додатку 2 до Порядку слова «Державної податкової служби» замінити словами «доходів і зборів».

Директор Департаменту державного бюджету                                               

В. П. Лозицький

Отже, відповідно до даних змін із пункту 2.4 Порядку виключили слова «але не пізніше останнього робочого дня місяця». Наразі даний пункт звучить так: «Розпорядники бюджетних коштів протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетного фінансового зобов’язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов’язанням, подають до відповідного органу Казначейства Реєстр фінансових зобов’язань за формою, згідно з додатком 2, на паперових (у двох примірниках) та електронних носіях, а також оригінали документів або їх копії, засвідчені в установленому порядку, що підтверджують факт узяття бюджетного зобов’язання та бюджетного фінансового зобов’язання.».

Тобто фактично це означає, що розпорядники бюджетних коштів можуть подавати до відповідного органу Казначейства протягом 7 робочих днів з дати прийняття ними до виконання бюджетне фінансове зобов’язання, якщо інше не передбачено бюджетним зобов’язанням, не прив’язуючись до календарного місяця. Також із даного порядку були виключені такі абзаци пункту 2.13: «На кінець бюджетного періоду сума бюджетних фінансових зобов’язань повинна відповідати сумі бюджетної кредиторської заборгованості. Дані бухгалтерського обліку з виконання кошторису на звітну дату мають відповідати аналогічним даним бухгалтерського обліку виконання державного та місцевих бюджетів.».

Пункт 2.14 виклали в новій редакції, відповідно до якої бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання, які були зареєстровані в органах Казначейства та залишились не погашеними на кінець минулого бюджетного періоду, відображаються в обліку в поточному бюджетному періоді на підставі поданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру. Крім цього, до Порядку додали новий пункт 2.15, в якому йдеться про перерозподіл обсягів узятих бюджетних зобов’язань за загальним фондом бюджету для проведення видатків за цими зобов’язаннями із спеціального фонду бюджету.

Отже, наприкінці бюджетного року Міністерство фінансів удосконалює законодавчу базу стосовно казначейського обслуговування бюджетних коштів. Тому будьте уважними при складанні Реєстру бюджетних фінансових зобов’язань, які були зареєстровані в органах Казначейства та залишились не погашеними на кінець бюджетного періоду в перехідний період із 2013-го до 2014 року.

№ 11 (26) за листопад

Публікації, що вийшли друком у паперовій версії журналу «Радник в сфері державних закупівель» в листопаді 2013 року

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО