Коротко про головне: практика АМКУ щодо заборгованості зі сплати податків та мови подання ТП

Катерина Плашенко
1001
16 Січня 2022
Коротко про головне: практика АМКУ щодо заборгованості зі сплати податків та мови подання ТП
1001
16 Січня 2022

Що учасникам варто знати про мову документів, які подаються у тендерній пропозиції?

Умовами тендерної документації замовник може передбачити вимогу, щоб усі документи були викладені українською, а в разі надання документів іншою, ніж українська, мовою може просити переклад.

Якщо учасник не виконує вимог замовника стосовно мови, якою повинні бути складені тендерні пропозиції, замовник, посилаючись на невідповідність вимогам абзацу 3 пункту 2 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), відхиляє його тендерну пропозицію.

Учаснику доцільно врахувати вимоги замовника щодо мови, якою мають бути викладені документи тендерної пропозиції, навіть якщо учасник надає необов’язкові та додаткові матеріали, які не вимагалися замовником.

Щоб не припускатися помилок і перемагати в тендерах, пропонуємо розглянути кілька ситуацій щодо мови на прикладі рішень Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія) у статті «Мова у публічних закупівлях: практика АМКУ».

Учасник, визнаний переможцем, має заборгованість зі сплати податків і зборів. Як діяти учаснику та замовнику? Якої думки Колегія?

У разі відображення в електронній системі закупівель після визначення учасника переможцем торгів заборгованості зі сплати податків та зборів учасникам варто погасити відповідний борг та завантажити чинну довідку про відсутність заборгованості.

Замовникам у разі наявності в учасника процедури закупівлі заборгованості зі сплати податків та зборів рекомендуємо перевірити за даними Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу, який ведеться у відкритому доступі, чи вжито учасником заходів щодо розстрочення (відстрочення) боргів перед бюджетом. Підтвердженням цієї інформації слугуватиме прийняте фіскальним / податковим органом рішення і договір про розстрочення (відстрочення).

У разі неможливості погашення учасником наявної заборгованості зі сплати податків та зборів учаснику варто здійснити заходи щодо відстрочення чи розстрочення такої заборгованості, при цьому важливо враховувати вимогу, встановлену в тендерній документації. Детально про дії замовника / учасника у такій ситуації, а також про позицію Колегії щодо цього питання розповідаємо у статті  «Практика АМКУ щодо застосування пункту 13 частини 1 статті 17 Закону про закупівлі».

На «солоденьке» розглянемо цікаву ситуацію: учасник не надав довідки / листа щодо строку дії тендерної пропозиції, але вказав таку інформацію в іншому документі. Чи правомірно замовник відхилив таку тендерну пропозицію? Аналізуємо рішення Колегії.

Колегія вважає, що ненадання учасником листа / довідки у довільній формі щодо строку дії тендерної пропозиції, за наявності такого підтвердження в іншому документі, не є підставою відхилення тендерної пропозиції, оскільки замовником у тендерній документації не було визначено окремих вимог щодо цієї довідки, крім того, учасник підтвердив такий строк в іншому документі.

Детально читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Відсутність довідки щодо строку дії ТП як підстава для відхилення: правильно чи ні».

Зважайте, що за невідхилення тендерної пропозиції , які підлягають відхиленню відповідно до Закону, через наявність численних помилок та замовник може отримати чималий штраф. Щоб уникнути помилок і успішно провести закупівлю, пропонуємо ознайомитися з проаналізованим конкретним прикладом із судової практики у статті «Невідхилення переможця за наявності численних помилок — штрафу бути! Судова практика».

Успіхів в участі в публічних закупівлях! Слідкуйте за оновленнями порталу RADNUK.COM.UA, у нас ще багато цікавого!

Гід для новачків

Перші кроки до успішної участі в публічних закупівлях

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО