Відсутність довідки щодо строку дії ТП як підстава для відхилення: правильно чи ні

Володимир Маркович
360
9 Січня 2022
Відсутність довідки щодо строку дії ТП як підстава для відхилення: правильно чи ні
360
9 Січня 2022

Згідно з пунктом 29 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) строк дії тендерної пропозиції — установлений замовником у тендерній документації строк, після закінчення якого тендерна пропозиція вважається недійсною та відхиляється.

У пункті 11 частини 2 статті 22 Закону йдеться про те, що замовником у тендерній документації зазначається інформація про строк дії тендерної пропозиції, протягом якого тендерні пропозиції вважаються дійсними, але не менше 90 днів із дати кінцевого строку подання тендерних пропозицій.

З огляду на зазначені норми, учасник у складі тендерної пропозиції повинен підтвердити строк дії тендерної пропозиції. При цьому він може це зробити або надавши окремий лист / довідку, або вказавши таку інформацію в іншому документі, відповідно до вимог тендерної документації.

Водночас досить часто трапляються ситуації, коли замовник вимагає надати окремий лист / довідку про підтвердження строку дії тендерної пропозиції, однак учасник не надає такого листа / довідки, натомість підтверджує цей строк в іншому документі. Чи має право в такому випадку замовник відхилити тендерну пропозицію учасника, оскільки учасник не виконав умови тендерної документації? З цим питанням звернемось до практики Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель (далі — Колегія).

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику