У травневому випуску журналу ми, як завжди, підготували для вас багато корисної інформації у сфері закупівель:
- Продовження строку дії тендерної пропозиції — доволі цікавий інструмент замовника, який викликає чимало запитань у закупівельників. Тож не зволікайте та дізнавайтесь про варіації продовження строку дії тендерних пропозицій, покрокові дії замовника / учасника із прикладами вимоги щодо продовження строку дії тендерної пропозиції на сторінках 5-9 журналу у статті «Строк дії тендерної пропозиції та варіанти його продовження».
- Зразки документів суттєво впливають не тільки на збереження дорогоцінного часу закупівельників, а й сприяють більш швидкому проведенню закупівлі при мінімальній затраті ресурсу. Цей номер журналу — не виняток і пропонує до уваги спеціально розроблений зразок протоколу уповноваженої особи про закупівлю через ProZorro Market до 50 тисяч гривень, оскільки саме цей інструмент проведення закупівель суттєво поширюється і масштабується кожного дня.
- Не пройшло й року з дня введення в дію чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі», як затверджено довгоочікувані форму та Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. УВАГА! Але й тут не без сюрпризу: пунктом 4 Вимог передбачено зазначення у реквізитах гарантії категорії гаранта, категорії принципала і категорії бенефіціара. Що це за категорії? І які наслідки для учасника закупівлі матиме незазначення або неправильне визначення категорії в тексті гарантії? Не переймайтесь — відповіді на усі запитання ви знайдете у статті «Категорії бенефіціара, принципала та гаранта: роз’яснюємо нові вимоги до оформлення гарантії як забезпечення тендерної пропозиції»
- Легковажність щодо перевірки наявності ліцензії у переможця може мати вирішальну роль для закупівлі. Чому? Що слугуватиме підставою для оспорювання укладеного договору про закупівлю в суді? Маєте сумніви щодо надання відповіді — мерщій читайте статтю О. Ружинського «Про надання ліцензій учасниками та переможцями закупівель» і відкривайте для себе поняття «анулювання ліцензії» та отримуйте вимогу, яку доцільно встановити в тендерній документації.
- Виняткові випадки здійснення закупівлі товарів, робіт або послуг без застосування норм Закону — не рідкість серед замовників. Однак такі дії викликають безліч запитань з боку Казначейства. Яким чином замовник може підтвердити правомірність своїх дій? Що зазначати замовнику у Реєстрі бюджетних зобов’язань? Отримуйте не тільки вичерпну та повну відповідь, а й приклад обґрунтування у статті «Реєстрація зобов’язань за договорами, укладеними без застосування спрощеної закупівлі».
- УВАГА! Замовник у рамках однієї закупівлі отримує від одного учасника більше однієї тендерної пропозиції / пропозиції. Як таке можливо? Що каже Закон? Чи має учасник право подати більше однієї тендерної пропозиції / пропозиції та якими мають бути дії замовника в такій ситуації? Наведемо приклади та детально розкриємо усі нюанси у статті «Декілька тендерних пропозицій / пропозицій в одній закупівлі від одного учасника».
- Продовжуючи тему затвердження довгоочікуваної форми та Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції, пропонуємо до уваги статтю «Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі», яка наочно демонструє технічну реалізацію поетапного процесу оприлюднення даної інформації на авторизованому електронному майданчику Zakupki.Prom зі сторони замовника.
- Переговорна процедура закупівлі — виняток, який породжує безліч запитань. Знайомо? На прохання закупівельної спільноти опубліковано статтю «Чи можна змінювати очікувану вартість під час проведення переговорної процедури закупівлі після двох відмін відкритих торгів?» з урахуванням практики Антимонопольного комітету України.
У нашій постійній рубриці «Експерти відповідають» на сторінках 47–49 журналу експерти Бєлякова К., Соболь Ю. та Мішта Т. надають вичерпні відповіді на запитання читачів:
- Одна уповноважена особа = одне положення про діяльність уповноваженої особи. Чи ні?
- Строк чинності та актуальності проєктно-кошторисної документації.
- Яким чином освоїти вивільнені кошти?
Усе це (і НЕ ТІЛЬКИ) чекає на вас у випускові журналу «Радник в сфері державних закупівель» за травень! Приєднуйтесь до джерела знань у сфері закупівель!
Передплатний індекс друкованого видання: 89613.
Передплатний індекс друкованого та електронного видання зі знижкою: 76326.
Передплатний індекс на інтернет-портал: 76471.
Шановні передплатники! Для вас є гарна новина: відтепер на порталі RADNUK.COM.UA з’явився новий розділ «Книги», який містить найактуальнішу інформацію щодо публічних закупівель за наступними тематиками:
- Забезпечення в публічних закупівлях;
- Життєвий цикл документів з питань публічних закупівель;
- Виконання Постанови № 1266 щодо оприлюднення обґрунтувань;
- Уповноважена особа;
- Строки в публічних закупівлях;
- Алгоритми проведення закупівель та їх особливості.
Передплатити портал RADNUK.COM.UA можна за посиланням.
Також не забувайте, що для передплатників журналу діє безкоштовна гаряча телефонна лінія:
тел. / факс (044) 451-85-71 для консультацій з 16:00 до 17:30 з понеділка по четвер. За посиланням ви маєте можливість поставити запитання фахівцям редакції, на які обов’язково отримаєте кваліфіковану відповідь.