Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі

Максим Коломієць
2950
21 Квітня 2021
Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі
2950
21 Квітня 2021

Досить часто замовники вимагають від постачальників надати забезпечення пропозиції або забезпечення виконання договору про закупівлю. Це документ, у якому банк або інша фінансова установа гарантує перерахування певної суми (зазначеної в умовах закупівлі) замовнику в гарантійному випадку. Тобто в разі, коли постачальник не виконав взяті обов’язки, пов’язані з поданням пропозиції або виконанням договору про закупівлю.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) інформація щодо вимог надати забезпечення пропозиції має відображатись у формі оголошення про проведення спрощеної закупівлі (відповідно до пунктів 11 та 12 частини 3 статті 14 Закону). З 16 квітня в електронній системі закупівлі реалізовані відповідні електронні поля для заповнення замовником.

Далі розглянемо процес оприлюднення даної інформації на авторизованому електронному майданчику Zakupki.Prom зі сторони замовника.

Як зазначати інформацію про забезпечення пропозиції в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі?

Якщо замовник вимагає від учасника надати забезпечення  пропозиції, то в оголошені про проведення спрощеної закупівлі потрібно поставити відповідну позначку в блоці «Інформація про закупівлю».

Варто зазначити, що незалежно від того, який вид закупівлі обрав замовник — відкриті торги чи спрощену закупівлю, він має зазначити забезпечення тендерної пропозиції, незважаючи на те, що під час участі у спрощеній закупівлі учасник подає не забезпечення тендерної пропозиції, а забезпечення пропозиції.

Отже, замовник має вибрати «Присутнє забезпечення» та вказати його розмір. Важливо пам’ятати, що у грошовому еквіваленті він не може перевищувати 0,5 % від очікуваної вартості закупівлі робіт та 3 %, якщо це закупівля товарів чи послуг. Валюта зазначається автоматично, відповідно до валюти, яка зазначена в оголошенні про спрощену закупівлю (Рис. 1).

Рис.1

Далі з’являється розділ «Електронна тендерна документація», який зазвичай відсутній в цій закупівлі, і замовник має вибрати «Вид та умови надання забезпечення тендерних пропозицій» (Рис. 2).

Рис.2

Замовнику потрібно відкрити критерій, натиснувши на нього, і заповнити обов’язкове поле «Опис вимоги». Тут замовник має вказати умови надання забезпечення, а саме: його вид, розмір, строк дії тощо (Рис. 3). Як зазначити вимогу в електронному полі, враховуючи наказ Мінекономіки від 14.12.2020 № 2628 «Про затвердження форми і Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції» (далі — Наказ № 2628), який зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.03.2021 за № 275/35897 та набрав чинності 19.03.2021, читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Затверджено форму і вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції».

Рис.3

Інформація саме з цього поля відображатиметься у файлі «Оголошення про проведення спрощеної / допорогової закупівлі», який система формує автоматично після завершення оприлюднення відповідної інформації про закупівлі. Приклад на Рис. 4.

Рис.4

Звертаємо увагу! Радимо замовникам в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі зазначати повну інформацію щодо розміру та умов надання забезпечення пропозицій учасників, а не посилання на оголошення про проведення спрощеної закупівлі та вимоги до предмета закупівлі, яке замовник додатково завантажує в електронну систему закупівлі.

Після цього, за бажанням, є змога додати спосіб підтвердження. Для цього потрібно натиснути на однойменну кнопку та заповнити три поля. Перші два з них — необов’язкові. А от у третьому полі «Форма подачі підтвердження» потрібно вибрати з випадного списку пункт «Документ» (Рис. 5).

Рис.5

Як відображається інформація про забезпечення пропозиції учаснику?

Після оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проєкту договору про закупівлю інформація про розмір та умови надання забезпечення пропозицій учасників відображатиметься так (Рис. 6, 7).

Рис.6
Рис.7

Як зазначати інформацію про забезпечення договору про закупівлю в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі?

На виконання вимог пункту 12 частини 3 статті 14 Закону замовник в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі має зазначити розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю (якщо замовник вимагає його надати). Отже, встановлюючи вимогу щодо надання забезпечення виконання договору про закупівлю, замовник має відмітити «Присутнє забезпечення» (Рис. 8). Більше про забезпечення договору про закупівлю читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статтях «Забезпечення виконання договору про закупівлю» та «Усе, що треба знати про (не)повернення забезпечення виконання договору про закупівлю».

Рис.8

Далі у розділі «Електронна тендерна документація» необхідно вибрати «Забезпечення виконання договору» (Рис. 9).

Рис.9

Далі необхідно заповнити поле «Опис вимоги» (Рис. 10).

Рис.10

Також, за бажанням, є змога додати спосіб підтвердження. Для цього потрібно натиснути на однойменну кнопку та заповнити три поля. Перші два з них — необов’язкові. А от у третьому полі «Форма подачі підтвердження» потрібно вибрати з випадного списку пункт «Документ» (Рис. 11).

Рис.11

Як відображається інформація про забезпечення договору про закупівлю учаснику?

Після оприлюднення оголошення про проведення спрощеної закупівлі та проєкту договору про закупівлю інформація про розмір та умови надання забезпечення виконання договору про закупівлю відображатиметься так (Рис. 12, 13).

Рис.12
Рис.13

Додатково пропонуємо переглянути вебінар на тему: Встановлюємо вимогу щодо забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції правильно!


Отож, сьогодні ми наочно побачили процес оприлюднення інформації про забезпечення пропозиції та інформації про забезпечення виконання договору про закупівлю зі сторони замовника, а якщо ця стаття була для вас корисною, долучайтеся до обговорення всіх можливих закупівельних питань у телеграм-каналі «ПоРадник у сфері публічних закупівель» Група для обговорення!

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО