Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі

Максим Коломієць
846
21 Квітня 2021
Нові правила зазначення інформації про забезпечення у спрощеній закупівлі
846
21 Квітня 2021

Досить часто замовники вимагають від постачальників надати забезпечення пропозиції або забезпечення виконання договору про закупівлю. Це документ, у якому банк або інша фінансова установа гарантує перерахування певної суми (зазначеної в умовах закупівлі) замовнику в гарантійному випадку. Тобто в разі, коли постачальник не виконав взяті обов’язки, пов’язані з поданням пропозиції або виконанням договору про закупівлю.

Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) інформація щодо вимог надати забезпечення пропозиції має відображатись у формі оголошення про проведення спрощеної закупівлі (відповідно до пунктів 11 та 12 частини 3 статті 14 Закону). З 16 квітня в електронній системі закупівлі реалізовані відповідні електронні поля для заповнення замовником.

Далі розглянемо процес оприлюднення даної інформації на авторизованому електронному майданчику Zakupki.Prom зі сторони замовника.

Як зазначати інформацію про забезпечення пропозиції в оголошенні про проведення спрощеної закупівлі?

Якщо замовник вимагає від учасника надати забезпечення  пропозиції, то в оголошені про проведення спрощеної закупівлі потрібно поставити відповідну позначку в блоці «Інформація про закупівлю».

Варто зазначити, що незалежно від того, який вид закупівлі обрав замовник — відкриті торги чи спрощену закупівлю, він має зазначити забезпечення тендерної пропозиції, незважаючи на те, що під час участі у спрощеній закупівлі учасник подає не забезпечення тендерної пропозиції, а забезпечення пропозиції.

...
Допорогова / спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників