Категорії бенефіціара, принципала та гаранта: роз’яснюємо нові вимоги до оформлення гарантії як забезпечення тендерної пропозиції

Анастасія Матвійчук
1728
23 Квітня 2021
Категорії бенефіціара, принципала та гаранта: роз’яснюємо нові вимоги до оформлення гарантії як забезпечення тендерної пропозиції
1728
23 Квітня 2021

Не пройшло й року з дня введення в дію чинної редакції Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон), як Мінекономіки наказом від 14.12.2020 № 2628, зареєстрованим у Мін’юсті 03.03.2021 за № 275/35897 (далі — Наказ № 2628), затвердив довгоочікувані форму та Вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції. Нагадаємо, що Наказ № 2628 набрав чинності 19.03.2021, а отже, з цієї дати він підлягає обов’язковому застосуванню у сфері закупівель замовниками, учасниками і гарантами. Детальніше читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Затверджено форму і вимоги до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції».

Тепер залишилося розібратися, як ту форму заповнювати! І от сюрприз: пунктом 4 Вимог до забезпечення тендерної пропозиції / пропозиції передбачено зазначення у реквізитах гарантії категорії гаранта, категорії принципала (якщо це юридична особа — резидент) і категорії бенефіціара (тобто замовника). Що це за категорії? І які наслідки для учасника закупівлі матиме незазначення або неправильне визначення категорії в тексті гарантії?

Категорія бенефіціара (замовника)

Категорії замовників як бенефіціарів гарантії визначені у частині 4 статті 2 Закону, а саме:

  1. органи державної влади та органи місцевого самоврядування, зазначені у пункті 1 частини 1 статті 2...
Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.