Проєктно-кошторисна документація — комплекс документів, що визначають місце будівництва (реконструкції) майбутнього об’єкта, його архітектурне, планувальне і конструктивне рішення, потребу в кадрах, будівельних матеріалах, машинах і обладнанні, коштах.
Відповідно до статті 877 Цивільного кодексу України підрядник зобов’язаний здійснювати будівництво та пов’язані з ним будівельні роботи відповідно до проєктної документації, що визначає обсяг і зміст робіт та інші вимоги, які ставляться до робіт та до кошторису, що визначає ціну робіт. Договором будівельного підряду мають бути визначені склад і зміст проєктно-кошторисної документації, а також має бути визначено, яка зі сторін і в який строк зобов’язана надати відповідну документацію.
Формування такої документації здійснюється за вимогами Кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281.
Для послуг з поточного ремонту також доречним є виготовлення проєктно-кошторисної документації, згідно з якою будуть надаватись такі послуги.
Зрозуміти зміст проєктно-кошторисної документації замовникам не завжди просто. Здійснити закупівлю послуг (робіт) з її виготовлення або корегування також нелегко. Можливо, перелік корисних посилань на перелічені нижче публікації порталу RADNUK.COM.UA щодо деяких нюансів проєктно-кошторисної документації та її закупівлі допоможе розібратись у сутності такої документації.
- «Проєктно-кошторисна документація: розбираємося з обов’язковими та іншими витратами під час будівництва», де ми визначили обов’язковий вміст ПКД.
- «Строк чинності та актуальності проєктно-кошторисної документації», де визначили умовно строк її дії.
- «Розробка проєктно-кошторисної документації для багатоквартирного будинку за умови, що фінансування виділено не на всі квартири», у якій автор наводить можливі положення часткової розробки документації.
- «Чи гарантує позитивний висновок експертизи проєктно-кошторисної документації відсутність будь-яких питань до закупівлі з боку аудиторів?», що нормативно показує нам можливість перевірки закупівлі навіть за наявності пройденої експертизи.
- «Закупівля коригування проєктно-кошторисної документації: чи правомірно поєднати з розробленням ПКД або самими роботами?», де експерт наводить тонкощі здійснення корегування ПКД.
В рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорію «Листи, претензії та інші документи» розділу «Зразки замовникам за Особливостями». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.