Проєктно-кошторисна документація: розбираємося з обов’язковими та іншими витратами під час будівництва

Ірина Олійник
1265
4 Вересня 2023
Проєктно-кошторисна документація: розбираємося з обов’язковими та іншими витратами під час будівництва
1265
4 Вересня 2023

У цій статті поговоримо про перелік витрат, які передбачені зведеним кошторисним розрахунком при визначенні вартості будівництва. Дізнаємось, які витрати в проєктно-кошторисній документації є обов’язковими, а які ні. Розкриємо питання врахування коштів на покриття ризиків всіх учасників будівництва та коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами на всіх стадіях будівництва.

Будівництво будь-якого об’єкта розпочинається з розроблення проєктної документації, яка розробляється на підставі завдання на проєктування. Замовник будівництва в завданні на проєктування викладає всі необхідні вимоги для проєктування та всі витрати, які необхідно сформувати при складанні кошторисної документації, для визначення загальної вартості будівництва.

Основні вимоги стосовно розроблення проєктної документації викладені у Порядку розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів № 651/19389 від 01.06.2011 та ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проєктної документації на будівництво».

Порядок розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів № 651/19389 від 01.06.2011 визначає процедуру розроблення проєктної документації на будівництво об’єктів та поширюється на суб’єктів містобудування.

...
Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану