Позиція АМКУ щодо використання строків у банківських днях

Олег Підгірський
1627
18 Січня 2024
Позиція АМКУ щодо використання строків у банківських днях
1627
18 Січня 2024

Оголошенням про проведення закупівлі встановлено умови оплати, де визначено строк за типом «банківські дні». Скаржник не згоден із замовником і зазначає, що з 01.04.2023 не існує такого поняття, як «банківський день», і тому незрозуміло, що замовник вважає «банківським днем» та як рахувати такі дні. Практика АМКУ з цього питання — у статті.

Відповідно до статей 251 та 252 Цивільного кодексу України строком є певний період у часі, зі спливом якого пов’язана дія чи подія, яка має юридичне значення. Строк та термін можуть бути визначені актами цивільного законодавства, правочином або рішенням суду. Строк визначається роками, місяцями, тижнями, днями або годинами.

Строки, визначені днями, також можна розділити за типом на календарні та робочі дні. До 01.04.2023 щодо правочинів, зокрема фінансових, використовувався тип визначення строків у банківських днях. Доволі часто цей тип використовували щодо умов оплати в договорах. У фінансовому розумінні такий тип можна ототожнити з визначенням операційного дня згідно з пунктом 50 частини 1 статті 1 Закону України «Про платіжні послуги» від 30.06.2021 № 1591-IX (далі — Закон № 1591). Але конкретного визначення типу «банківський день» законодавством не передбачено.

...
Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО